Суббота, 18.05.2024, 14:21
Юридические консультации
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Форма входа
Логин:
Пароль:
Категории раздела
Семейное право [11]
Уголовное право [2]
Жилищное право [2]
Наследственное право [2]
трудовое право [12]
О собственности [4]
Возмещение вреда [1]
Права потребителя [2]
Особое производство [2]
Гражданско-процессуальные документы [5]
Пенсии и социальные выплаты [2]
Приказное производство [1]
Сделки и обязательства [2]
уголовный процесс [3]
Поиск
Партнеры
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Каталог статей
Главная » Статьи » Отрасли права » Жилищное право

Деякі питання захисту прав власника житла.
Деякі питання захисту прав власника житла.

Є багато норм, що захищають права власника, як у цілому, так і безпосередньо власника житла. Є захист прав власника, пов'язаний з позбавленням його володіння майном, так і не пов'язаний.

Ці питання регулюються Житловим та Цивільним кодексами, Законом «Про власність».

Часто виникають різні ситуації, коли зачіпаються ваші інтереси. Наприклад, ви на прохання якої-небудь особи, прописали (зареєстрували) її у своєму будинку (квартирі). Ця людина реально не проживала та не проживає з вами. І от ви зібралися продати (подарувати) будинок чи квартиру, або, наприклад, оформити субсидію, але з'ясовується, що цього ви зробити не можете.

Буває, що «прописана» особа проживала, але вже потім вибула й проживає за іншою адресою. Буває, що особа продовжує проживати, але ви цього не бажаєте та це тягне обмеження ваших прав.

У таких питаннях має значення, чи є така особа членом вашої сім'ї. Потрібно мати також на увазі, що припинення шлюбу, наприклад, не є гарантованою підставою для позбавлення колишнього чоловіка право користування житловим приміщенням.

Першою справою потрібно постаратися переконати така особу знятися з реєстрації добровільно. Якщо ви одержуєте відмову або лише обіцянку виписки, що не виконується, то потрібно звертатися до суду.

Є 2 варіанти.
Особу можна визнати втратившею право користування житлом, якщо вона не проживає там без поважних причин більше 6 місяців. Є й інші підстави, але це іншим разом, в іншій статті. Вам потрібно надати акти (довідки), які б підтверджували факт немешкання зазначений час. По можливості, можна та бажано надати докази про те, що особа проживає за іншою адресою.
Другий варіант. Це подача позову про захист права власності та позбавленні права користування житлом або виселення з нього. Тільки цей варіант підходить у випадках, якщо особа проживає у вашому житлі. Якщо не проживає, то відсутня необхідність обов'язкової наявності строку «неповажного» не проживання не менш, ніж 6 місяців. Т.ч. це може бути будь-який строк. Суду обов'язково потрібно надати докази порушення прав власника.

Юристы посетите правовой каталог
Категория: Жилищное право | Добавил: Babitch (12.07.2011)
Просмотров: 5256 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024