Четверг, 21.11.2024, 18:52
Юридические консультации
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Семейное право [11]
Уголовное право [2]
Жилищное право [2]
Наследственное право [2]
трудовое право [12]
О собственности [4]
Возмещение вреда [1]
Права потребителя [2]
Особое производство [2]
Гражданско-процессуальные документы [5]
Пенсии и социальные выплаты [2]
Приказное производство [1]
Сделки и обязательства [2]
уголовный процесс [3]
Поиск
Партнеры
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Каталог статей
Главная » Статьи » Отрасли права » О собственности

Шаблон иска о признании права на наследство
Шаблон иска о признании права на наследство

У _________ міський суд

_____________ області

ПОЗИВАЧІ : Іванов Олександр Іванович,

проживаючий: _______________

Іванов Іван Миколайович,

проживаючий: _____

ВІДПОВІДАЧ : Іванов Руслан Васильович,

проживаючий:______________

Про визнання права власності на

спадкоємне майно

Ціна позову:

П О З О В Н А З А Я В А

Іванов Микола Кузьмич доводився мені, Іванову Олександру Івановичу, і Іванову Руслану Васильовичу (відповідачеві по справжньому позову) рідним дідом, а мені, Іванову Івану Миколайовичу - батьком. У його власності перебувало наступне майно: сертифікат про право на земельну ділянку(пай), житловий будинок по вул.______ м.________ із присадибною земельною ділянкою. 30 липня 2003 року вмерла дружина нашого батька й діда відповідно, що проживала у вищевказаному будинку - Іванова Марія Григорівна. 11 листопада 2003 року спадкодавець склав заповіт, відповідно до якого все своє майно, у тому числі земельний сертифікат, житловий будинок із земельною ділянкою заповів мені, Іванову Олександру Івановичу, й відповідачеві в рівних частках.

5 липня 2004 року Іванов М.К. помер. Після його смерті спадкоємцями за заповітом стали я, Іванов О.І. і мій двоюрідний брат - відповідач по позову. Батько відповідача - Іванов Василь Миколайович, на спадкоємне майно не претендував і не претендує. Ми, Іванов О.І. і Іванов І.М., домовилися про те, що я, як спадкоємець за заповітом відмовляюсь на його користь, як спадкоємця за законом від частини належної мені частки спадкоємного майна, а саме - від 1/2 частини земельного сертифіката.

Заяву в нотаріальну контору про вступ у спадщину я, Іванов О.І. із Івановим Р.В. не подавали, як і хто-небудь інший. Ми вважали, що оскільки є заповіт, то ми стали власниками та не знали про необхідність подачі заяви, помиляючись, що це можна буде зробити в будь-який момент. При цьому ми спільно вирішили, що я приймаю у власність житловий будинок із присадибною земельною ділянкою, від яких Іванов Р.В. відмовляється на мою користь і ділимо лише земельний сертифікат. Заяву про відмову від частини спадщини на мою користь Іванов Р.В. у нотаріальну контору не подавав з вищевказаної причини. У цей час я довідався, що для прийняття спадщини за заповітом також було необхідно подати заяву. Незважаючи на пропуск строку для подачі заяви я вважаю, що маю право на спадкоємне майно, тому що після смерті діда я фактично прийняв житловий будинок із присадибною земельною ділянкою , вступив в його володіння й керування їм. Я підтримую будинок у нормальному стані, систематично здійснюю його ремонт, використаю присадибну земельну ділянку, епізодично проживаю в будинку. Земельною ділянкою по сертифікату(його половиною) ніхто не мав можливості користуватися, тому що така не виділена у натурі і мається лише право на земельну ділянку (пай). 10 жовтня 2005 року, я Іванов О.І. у __________ селищній раді відмовився від земельного сертифіката на користь Іванова І.М.

Факт прийняття мною, Івановим О.І., спадщини я гадаю не буде заперечуватися Івановим Р.В. і може бути підтверджений свідками.

Так як я, Іванов О.І., вступив у керування спадкоємним майном, фактично володію їм, думаю, що маю всі підстави вважати себе власником житлового будинку із присадибною земельною ділянкою. Відповідач у справі не претендує на спадщину, крім 1/2 частини земельного паю, але у зв'язку з тим, що він не подавав заяву про відмову від нього на мою або іншу користь, формально він зберігає на нього право.

Я, Іванов І.М., у зв'язку з відмовою сина від частини спадщини на мою користь фактично одержав право претендувати замість нього на 1/2 частину земельного сертифіката. Претендувати на дану частку спадкоємного майна може й відповідач. Визнання права власності й вирішення формальної, нерозв'язаної суперечки можливо тільки в судовому порядку, у зв'язку із чим ми й змушені звернутися в суд з справжнім позовом.

На підставі викладеного, у відповідності зі ст.ст.3,7,119,120 ЦПК України,ст.ст.1222,1225,1258,1268,1272,1274, ст.48 Закону України «Про власність»,-

просимо :

1. Визнати за мною, Івановим Олександром Івановичем, право власності на спадкоємне майно - житловий будинок і присадибну земельна ділянку, розташовані за адресою : _________________.

2.Визнати за мною, Івановим Іваном Миколайовичем право на 1/2 частини земельного паю по сертифікату №_______.

додаток:

1.копії позовної заяви

2.копії свідоцтва про смерть

3.копії сертифіката

4.копія заповіту

5.копії витягів з реєстрів заповітів

6.копія свідчення про право власності на житловий будинок

7.квитанція про сплату судових зборів

8.копія паспорта

9.копія заяви про відмову від частини спадку

_______ 200_ р.

____________________ Іванов О. І.

____________________ Іванов І.М.

Категория: О собственности | Добавил: Babitch (09.12.2010)
Просмотров: 5198 | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024