Про прості питання сімейного права - розлучення.
Деякі ази, які необхідно знати по сімейному праву. У даній статті мова йтиме про розірвання шлюбу.
Розірвати шлюб досить просто з юридичної точки зору. Складніше це буває в психологічному плані. Тим часом часто виникають і елементарні питання.
По-перше, розірвати шлюб можливо без проблем в органах реєстрації актів громадянського стану. Але в певних випадках. Головне, це відсутність спільних неповнолітніх дітей. Але в цьому випадку, також, як і при укладанні шлюбу, потрібно обоюдне волевиявлення, тобто, попросту кажучи, ви повинні подати відповідну спільну заяву.
Якщо є неповнолітня дитина (або кілька), або чоловік (дружина) не бажає розводитися або просто з'явитися для подачі заяви, то вам прямий шлях до суду.
Розірвання шлюбу відбувається в порядку позовного провадження, тобто за участю обох сторін. Якщо ваша колишня половина не являється до суду, то це не проблема. У випадку неявки без поважних причин двічі, суд винесе заочне рішення.
У самому позові потрібно обов'язково вказувати причини, по яких сім'я розпалася, тобто причини розірвання шлюбу.
Нове законодавство передбачає також вирішення у судовому процесі такого питання, як присвоєння прізвища після шлюбу. Якщо є намір її змінити, то це потрібно вирішувати саме в суді.
Нерідко звертаються з питаннями розірвання шлюбу з особами, місцезнаходження яких невідомо. Розірвати шлюб прямо з такими особами ні через органи реєстрації, ні через суд неможливо. Але все вирішується також досить просто. У суд потрібно буде звертатися, але тільки не з позовом про розірвання шлюбу, а із заявою в порядку окремого провадження. Це може бути, залежно від обставин, заява про визнання особи безвісно відсутньою або померлою. Якщо, приміром, ви визнаєте чоловіка (дружину) безвісно відсутнім (ьою), то цього рішення буде досить для пред'явлення в органи реєстрації актів громадянського стану для одержання свідоцтва про розірвання шлюбу.
Ще ряд моментів. Майте на увазі, що в тому випадку, якщо є неповнолітня дитина (або кілька дітей), суд може, вірніше зобов'язаний, встановити строк на примирення. Також потрібно знати, що не вийде розірвати шлюб, якщо дружина вагітна або якщо є дитина, якій не виповнився 1 рік.
|