Трохи про розділ майна в сімейному праві.
Питання розділу досить складне та, як правило, самі судді не люблять таку категорію справ, адже найчастіше розділити так, щоб всі лишилися задоволені, не представляється можливим.
Якась із сторін, а те і обидві, залишаються незадоволені рішенням суду та оскаржують його. Якщо є варіанти «нормального» розділу, то такі справи закінчуються мировою угодою, що буває вкрай рідко.
Упоратися самостійно, без допомоги фахівця, по таких справах найчастіше дуже складно. Тому що є дуже багато моментів, що дозволяють трактувати різні обставини по-різному. Крім того, по такій категорії справ використовуються, як правило, всіякі докази, оцінити які, часом, дуже складно. Т.ч., реально все виглядає, як 50 на 50 і важко дати перевагу чиїмось доказам, які ще і протирічать один одному.
Якщо говорити про розділ, то обов'язково потрібно й відзначити ще й розділ у випадках так називаного цивільного шлюбу. Такого поняття юридично не існує в сімейному праві, і називається це спільним проживанням чоловіки та жінки однією сім'єю. Але що цікаво в цьому плані, що на їхні майнові взаємини поширюються ті ж вимоги чинного законодавства, як і у випадках суперечки між «зареєстрованим» подружжям.
Основні моменти розділу. Все, що нажито в період шлюбу (спільного проживання) є загальним спільним майном, тобто, попросту, ділиться навпіл. Якщо ж щось належало одному із одружжя ще до шлюбу, або було отримано в результаті спадкування або дарування, то таке майно не є спільним.
Суд іноді відступає від рівності при розділі, з огляду на інтереси дитини (дітей), хоча діти в розділі, як у такому, участі не приймають і їхні частки не визначаються.
Бувають випадки, коли судом визнається право загальної спільної власності на те майно, що споконвічно було власністю лише одного із подружжя. Наприклад, вам подарували житло, але в результаті тривалого часу спільного проживання (у шлюбі) від цього будинку залишилася фактично лише одна адреса. Він був перебудований і т.д. Оскільки майно було істотно змінене й також істотно змінилася його вартість, це дає підставу для прийняття такого рішення.
Великі складності виникають іноді й при розділі в натурі. Тут найчастіше потрібно проводити експертизи та шукати розумні варіанти.
Описати коротко всі нюанси просто неможливо, це може займати цілу книгу. Якщо існує хоч якась можливість розділу «по-мирному», то до цьому бажано прикласти всі зусилля. Це дозволить заощадити значний час і гроші на судові витрати. Навіщо викидати їх на вітер? Спробуйте пояснити це своїй колишній другій половині.
нигелла посадка и уход
|